Zpět

Aktuality

Co vše můžete na výstavě China Art vidět a případně i zakoupit?

Všude přítomný je Buddha. Buddhu zde najdete v různých velikostech a stáří. Rovněž pestrost materiálů z kterých jsou sošky vyrobeny je veliká. Zastoupen je zde například bronz, kamen, dřevo, keramika a jiné.

Značně zastoupené jsou rovněž vázy, dózy a talíře. Jak vázy, tak talíře jsou ručně malované různými technikami. Nechybí ani typický modro bílý motiv. Právě tímto modro bílým motivem byl inspirován známý český porcelán cibulák.

Tak jako drtivá většina artefaktů v tomto muzeu, jsou i vázy vyrobené před více jak sto lety.
V muzeu nejsou žádné předměty, které by byly vyrobeny v pozdějším období čínské lidové republiky. K vidění je zde i typický původní čínský nábytek.

Samostatnou kapitolou výčtu předmětů na výstavě China Art jsou obrazy. Můžete zde zhlédnout obrazy svitkové i keramické, a to jak závěsné, tak samostatně stojící. Na jaře roku 2022 bychom rádi zprovoznili i venkovní čínskou zahrádku, která bude plynule navazovat na vnitřní čajovnu a bude plná kamenných čínských soch.

Čím je výstava čínského umění zajímavá? Kromě toho, že obsahuje nevídané množství čínských artefaktů, najdete zde i unikátní sbírku čínských pečetidel.

Těšíme se na Vaší návštěvu.

Právě otevíráme!!!

Navštivte nově otevřenou výstavu China Art v Jílovém u Prahy, kde uvidíte přes 2000 asijských artefaktů. Některé z nich si budete moci i zakoupit.

V několika místnostech si můžete prohlédnout artefakty z historických dynastií Číny, a také historické předměty z Japonska, Barmy nebo Indie. Každá místnost má jinou tématiku a vtáhne Vás do starobylé Číny vzdálené tisíce kilometrů.

Výstava je otevřena od středy do neděle od 10 do 18 hodin. Adresa: Rudných dolů 243, Jílové u Prahy.

Těšíme se na Vaši návštěvu.